Program

BF_Vanoce_ctverec

Klub První Patro Brno

Dominikánská 342/19, Brno, 602 00

http://www.patrobrno.cz

17. 12. 2022

Start 19:00

 

Vstupenky / Tickets

Předprodej 220 Kč / Na místě 320 Kč

Ybirá

Ybirá je mezinárodní kapela složená z hudebníků z Brazílie a Evropy hrající jejich vlastní originální hudbu a pokřtí tu s námi své nové album. Tančete v rytmu Brazílie, nechte se vtáhnou do víru latinské ameriky, zpívejte s námi a užijte si temperament Jižní Ameriky.

Veronika lálová & André Negrão

Veronika Lálová se stala vítězkou StarDance. Zazářila na prestižním karnevalu přímo v Rio de Janeiru jako první češka, která byla součástí této světové události. Karnevalová samba je její největší vášní, studovala ji několikrát na taneční stáži přímo v Brazílii.

André je profesionální tanečník z Rio de Janeira, profesionálně tančí od 14 let, a to hlavně Lambádu a sambu. Usadil se v Praze, kde vede vlastní taneční studio a je vyhledávaným tanečníkem. S Veronikou se spolu už několik let zaměřují na párové brazilské tance.

Euphoria

Taneční skupina z Brna, která není zaměřena pouze na sambu a latinskoameriské tance, ale na taneční vystoupení napříš žánry. Euphoria Dance Brno můžeme zahlédnout na různých festivalech, soukromých večírcích, narozeninových oslavách, v klubech, nebo jako taneční doprovod hudebníkům.

Amigos da Pagode 90 Brno

Brazilská komunita žijící v Brně vám zahraje tradiční písně roda de samba. Amigos da pagode 90 Brno zahrají na tradiční brazilské hudební nástroje jako cavaquinho, pandeiro, tantan, tamborim a další. Atmosféra tak bude zaručeně autentická.

WhatsApp Image 2022-12-06 at 10.49.14-2

Escola de Samba Brno

Bubenická škola samby určená pro širokou veřejnost. Jejích lekcí se může zúčastnit úplně každý. Společně tvoří bubenickou baterii, s níž hrají nejen sambu z Ria de Janeira, ale i další brazilské, exotické a moderní rytmy. Escola de Samba Brno založil perkusista Jakub Škrha, který žil a studoval sambu i další rytmy přímo v Rio de Janeiru. Jako jediný Čech se stal součástí toho největšího a nejslavnějšího karnevalu na světě. 

Capoeira Jogo do Dentro

Boj, tanec, hra, hudba. To je brazilská capoeira. Jde o kulturní fenomén připomínající bojové umění a tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou. Představí se vám skupina Jogo do Dentro pod vedením profesora Michael Andrew z Brazílie.

Jídlo a pití

Přímo od Brazilců uvařenou a s láskou připravenou feijoadu budete moci ochutnat v rámci této akce. Jídlo, které si můžete dát pouze v Brazílii a nebo na Brasil Fest Brno. Kromě toho pro Vás budou naši barmani chystat i tradiční brazilské drinky, jako například caipirinha a další.

caipirinha

VIdeo

Přehrát video
Přehrát video
Přehrát video

foto

Kontakt

Hlavní manažer – Dramaturgie
Jakub Škrha
+420 604 734 533
jakub@brasilfestbrno.cz

Produkce
Michaela Sošková
+420 776 233 501
michaela@brasilfestbrno.cz

Marketing a PR
Tomáš Žilinský
+420 724 327 388
tomas@brasilfestbrno.cz

Organizátor
Ritmo Factory s.r.o.
IČ: 08585024

www.ritmofactory.cz

Festival se koná pod záštitou primátorky města Brna.

Projekt vznikl za finanční podpory statutárního města Brna.

Jsme součástí projektu Mendel.Brno (https://mendel.brno.cz)

Partneři